در یک صندلی چرخدار باید به دنبال چه باشید؟

صندلی چرخداری که انتخاب می‌کنید باید قابلیت این را داشته باشد که ارتفاع آن را با قد خود تنظیم کنید. برای به دست آوردن راحتی مطلوب باید ارتفاع را طوری تنظیم کنید که در حالت نشسته ران‌هایتان موازی با سطح زمین باشد. پس به دنبال اهرم تنظیم ارتفاع بگردید و از درست بودن آن مطمئن شوید.

صندلی چرخدار شما باید قابلیت این را داشته باشد که با توجه به کاری که انجام می‌دهید، بتوانید جای پشتی آن را تغییر دهید. پشتی صندلی اگر متصل به نشیمن آن است، باید قابلیت حرکت به جلو و عقب داشته باشد. مکانیزم قفلی هم باید وجود داشته باشد که پشتی را در حالت دلخواه شما تثبیت کند و از عقب و جلو شدن دوباره و بر اثر تکیه دادن جلوگیری کند.

اگر پشتی صندلی از نشیمن آن جداست، باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا بتوانید آن را در ارتفاعی که رضایت شما را فراهم می‌کند، تنظیم کنید.

حمایت‌کننده‌های کمر صندلی را چک کنید

پشتی صندلی که گودی کمر و ستون فقرات را حمایت کند برای صندلی چرخدار استاندارد لازم است. صندلی چرخداری انتخاب کنید که شکل پشتی آن با شکل ستون فقرات هماهنگ باشد. در طول روز کاری که روی صندلی سپری می‌کنید، باید گودی کمر شما با صندلی حفاظت شود تا بتوانید ستون فقرات خود را در راستای درست قرار دهید و روی میز قوز نکنید.

بهترین صندلی چرخدار صندلی است که از فشارهایی جلوگیری کند که نشستن بر ستون فقرات شما وارد می‌کند.

عمق و عرض صندلی چرخدار مناسب برای کار باید به اندزه‌ای باشد که راحت بتوانید روی آن بنشینید. اگر قدبلند هستید، به دنبال یک صندلی با عمق بیشتر باشید و واضح است که با قد کوتاه، صندلی‌های با عمق کمتر برای شما مناسب است.

عمق صندلی وقتی مناسب است که هنگام تکیه به پشتی آن، ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر بین زانو و صندلی فاصله باشد. شیب صندلی هم باید قابل تنظیم باشد.

صندلی چرخدار با روکش مناسب انتخاب کنید

مواد پوشاننده سطح صندلی باید اجازه دهند که بدن شما نفس بکشد. پارچه یک گزینه خوب است اما بسیاری از مواد جدیدی که در ساخت صندلی چرخدار اداری استفاده می‌شوند نیز این ویژگی را دارند. پوشش صندلی نباید خیلی نرم یا خیلی سفت باشد. سطح سخت بعد از چند ساعت، دردناک خواهد شد و پوشش نرم به خوبی ستون فقرات را پشتیبانی نخواهد کرد.

قابلیت چرخش و حرکت با صندلی به سودمندی آن می‌افزاید. صندلی چرخدار اجازه می‌دهد شما به راحتی صندلی را بچرخانید و آن را حرکت دهید. این قابلیت باعث می‌شود با چرخش محور صندلی، به همه نقاط میز کار و ابزارهای کاری خود اشراف داشته باشید و کارایی شما را هنگام نشستن پشت میز افزایش می‌دهد.

درست است که صندلی چرخدار اداری راحتی شما را افزایش می‌دهد اما هنگام خرید دقت کنید که چرخ‌های آن برای کفپوش محل کار شما مناسب باشد؛ چرخ‌هایی که برای کفپوش سخت طراحی شده یا برای روی فرش.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.